Про журнал

Галузь та проблематика
Процес рецензування
Періодичність публікації
Політика відкритого доступу
Архівування
Редакційна політика та етичні норми
Вартість публікації
Індексування
Політика самоархівування
Історія журналу

Галузь та проблематика

Журнал «Empirio» є науковим рецензованим журналом відкритого доступу, що публікує оригінальні статті та дослідницькі матеріали в трьох галузях знань:

  • Соціальні та поведінкові науки (052 Політологія),
  • Управління та адміністрування (073 Менеджмент),
  • Міжнародні відносини (291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії).

Фокус видання: політичні інститути і процеси в умовах невизначеності. Кризовий менеджмент.

Тематичне спрямування видання:

  • актуальні проблеми функціонування політичних інститутів міжнародного, національного і регіонального рівнів;
  • сучасні глобальні тренди формування світопорядку та трансформації міжнародних відносин;
  • сутність реформ в сфері вищої освіти і науки України та проблеми зміцнення єдиного європейського простору вищої освіти (ЕHEA) та європейського наукового простору (ERA);
  • менеджмент в кризових умовах.

Практичне значення авторських статей має бути спрямоване на дослідження та рекомендації, які розкривають:
- світові, загальнонаціональні та локальні політичні процеси;
- актуальні проблеми міжнародних відносин, суспільних комунікацій та регіональних студій;
- проблеми розвитку місцевого самоврядування та становлення громадянської освіти в Україні;
- шляхи вдосконалення державної політики України в сфері вищої освіти, науки та інноваційної діяльності в умовах війни та повоєнного відновлення України;
- інноваційні інструменти менеджменту.

Процес рецензування

Усі статті, які надходять до редакції з дотриманням вимог, проходитимуть процедуру передрецензування і незалежного експертного рецензування (peer review).

Передрецензування за трьома галузями відбуватиметься за координуванням відповідального (випускового) редактора із технічними відповідальними за напрями. Усі матеріали на цьому етапі мають бути проаналізовані у частині дотримання авторами статей вимог, що висуваються виданням, та оригінальності надісланих текстів. Політика нульової толерантності до академічного плагіату є базовим принципом функціонування журналу. Організація незалежного експертного рецензування (peer review) координується головним редактором, заступником головного редактора і керівниками напрямів (політологія, міжнародні відносини, менеджмент).

Рецензенти до статті підбираються відповідно до її тематичного спрямування. Рецензентами можуть бути особи зі складу редколегії (українські та міжнародні, науково-педагогічні працівники НаУКМА та інших установ), а також у разі вузької специфіки статті можна звернутися до фахівців ззовні із проханням дати експертну оцінку авторського матеріалу, що надійшов до редакції журналу.

Рецензування статей відбувається анонімно, в режимі «сліпого» оцінювання авторського тексту рецензентом, а саме: ні рецензенти не знають, хто є автором(-кою) статті, й автор(-ка) не знає, хто є рецензентами. Рецензія готується рецензентом за запропонованим шаблоном. У рецензії оцінюється відповідність предмету дослідження галузі знань (05, 07, 29) і спеціальності (052, 291 і 292, 073) науковий рівень статті, її методологія, актуальність, новизна, релевантність висновків та подальших перспектив дослідження. Рецензенти чітко обґрунтовують висновок про рекомендацію до друку, рекомендацію після внесених незначних змін і уточнень чи відмову у публікації статті.

На основі експертних висновків редколегія робить подальші рекомендації авторам щодо їхніх кроків: 1) рекомендувати до друку без змін; 2) рекомендувати до друку з незначними змінами/уточненнями; 3) рекомендувати до друку тільки після доопрацювання вказаних недоліків; 4) не рекомендувати до друку. Від подання статті на адресу редакції до її публікації може пройти від 3 до 12 місяців, що обумовлено результатами рецензування. За умов рекомендації до друку без змін стаття може бути опублікована протягом 3 місяців з моменту її прийняття в роботу редакційною колегією.

Періодичність публікації

Журнал виходить 2 рази на рік.

Політика відкритого доступу

Періодичне наукове видання «Empirio» є журналом  відкритого доступу. Редколегія підтримує Будапештську ініціативу відкритого доступу (Budapest Open Access Initiative (BOAI), спрямовану на вільне та безкоштовне поширення наукової інформації.

Політика відкритого доступу — це забезпечення безпосереднього відкритого доступу до випусків, підтримка принципів вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.

Цей журнал практикує політику негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.

Архівування

Кожний випуск журналу виходить у друкованому й електронному вигляді. Електронну версію обов’язково розміщують у вільному доступі на сайті журналу та в інституційному репозитарії НаУКМА eKMAIR, а також передають до Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського для розміщення на порталі «Наукова періодика України».

Редакційна політика та етичні норми

Вартість публікації

Публікація статей для працівників НаУКМА, членів редакційної колегії та авторів перших 10 статей, що надійшли до редакції (в межах черги надходження та зареєстрованого обсягу журналу), є безкоштовною. Перевагу мають статті англійською мовою. Вартість публікації решти статей – 1000 грн за статтю.

Індексування

Періодичне наукове видання «Empirio» проіндексовано в:

  • Google Scholar

Політика самоархівування

Препринт

Автор може депонувати препринт (версія документу перед експертним оглядом) у будь-якому сховищі з посиланням на видавця та журнал: ("Це препринт матеріалу, поданого для публікації в журналі «Empirio», що видається Національним університетом Києво-Могилянська академія).

Постпринт та авторська копія

Автор може депонувати постпринт (версія документу після експертного огляду, з внесеними правками) та авторську копію (машинопис остаточної версії документу) у будь-якому сховищі з посиланням на видавця та журнал: ("Це схвалена до друку рецензована версія статті. Опублікована версія статті доступна у журналі «Empirio» за посиланням http://dx.doi.org/[DOI статті]").

Версія видавця

Автор може депонувати опубліковану версію видавця (створений видавцем PDF-файл) у будь-якому сховищі та зробити його загальнодоступним з посиланням на видавця та журнал: ("Це опублікована версія статті, доступна у журналі «Empirio» за посиланням http://dx.doi.org/[DOI статті]").

Історія журналу

Науковий журнал «Empirio» є рецензованим журналом відкритого доступу, який видається Національним університетом «Києво-Могилянська академія». Почав виходити як періодичне видання з 2024 р.